Kontaktujte nás nákup po telefonu
+420 236 161 826
Napište nám email:
sklad@acron.cz
Hlavní stránka Přehled technologií
Přehled technologií
Přehled technologií, které jsou využívány u outdoorových výrobků dodávaných společností Acron Czech, s.r.o.
Seznam je průběžně doplňován.

3 in 1 piezoelektricita
A.B.S.S. Recco
clip-on systém S.W.C.
C.S.F. Vibram
Dual Tech Lining Waterproof Zip
eXomesh YKK
H3 system Zip In


3iv1
3 in 1 - Three In One
Funkční kombinace vnější, voděodolné a prodyšné bundy s fleeceovou vložkou. Fleece je možné odepnout v závislosti na tom, jaké převládají klimatické podmínky. Bundy 3 in 1 poskytují díky této variabilnosti maximální počet pohodlí zejména během sportovních aktivit v místech, kde může být počasí nepředvídatelné.

odd2-1nahoru

abssabss-2

A.B.S.S.
Systém vyvinutý společností Crispi. Ancle Bone Support System neboli systém podporující oblast kotníku způsobil převrat v pohodlí a ochraně celé oblasti kotníku díky kombinaci nových materiálů, které umožňují, aby bota kotník jemně konturovala. Tento systém nabízí výjimečnou ochranu proti vymknutí i na velmi členitém povrchu tím, že je kotník neustále podpírán, čímž se snižuje únava nižších kloubů i při velmi dlouhé chůzi. Systém A.B.S.S. je velkým krokem kupředu ve výrobě obuvi. Hlavním materiálem používaným pro A.B.S.S. systém je C.M.³ - Crispi Memory Cube, který je využíván jako postranní podpěra podél manžety. Stabilizuje nohu proti zkroucení, chrání kotník a zároveň je mnohem pohodlnější.


odd2-1nahoru

clip-on_logoclip-on_systemrobens_x3ht


clip-on systém
Funkční detail používaný zejména u stanů a umožňující stan snadno a rychle postavit i složit. Systém je založený na použití jednoduchého klipu, který se pohodlně upevní na tyčku stanu. Vnitřní stan zůstává suchý i za deštivého počasí.


odd2-1nahoru

csfcsf-2

C.S.F.
Podpůrná konstrukce Crispi Skeleton Frame pro outdoorovovou obuv je inspirována technologií společnosti Crispi vyvinutou pro telemarkové lyžování. Obuv pro telemarkové lyžování musí zajišťovat maximální stabilitu při zkroucení a zároveň ohebnost během lyžování. U trekkingové obuvi garantuje C.S.F. díky dvěma bočním opěrám oboje - maximální torzní kontrolu (zabraňuje zkroucení kotníku) a současně optimální ohebnost chodidla ve směru chůze. Pomocí tohoto systému lze dosáhnout vlastností, které má pouze obuv do nejnáročnějších vysokohorských podmínek, a přitom zachovat nízkou hmotnost a mnohem větší pohodlí.

odd2-1nahoru

dualtechlining.jpgdtl

Dual Tech Lining

Technologie společnosti Crispi věnující se dynamice chodidel při chůzi. Jedná se o novou vnitřní výstelku, která je kombinována s extrémně pevným Gore-Tex® Duratherm Ultimate, použitým na hlavních zátěžových bodech, a Gore-Tex® Skin Tech, který spojuje membránu s pravou kůží. Tato nová kombinace umožňuje vývoj odolné obuvi, která je 100% voděodolná, prodyšná, pevná a zdravá.

odd2-1nahoru

exomesh exomesh1 packsafe

eXomesh™
Patentovaná technologie vyvinutá firmou Pacsafe®, která díky své konstrukci dokáže zabránit krádeži zavazadel. Využívá přitom systémů z lehké nerezové oceli. Jedném ze způsobů ochrany je použití vnější ocelové sítě přes zavazadlo nebo jeho část, síť může být také zalaminována jako součást zavazadla. Další možností ochrany je použití tenkého ocelového lanka odolného proti přeseknutí pro zesílení ramenních popruhů, opasků a jiných pásků nebo pro uzavírání hlavních oddílů zavazadel. Dalším zabezpečením je uzamykací systém, pomocí kterého lze zavazadlo ukotvit k pevnému bodu. Je tvořen odolným visacím zámkem a uzamykatelným ocelovým lankem. Technologie ochrany eXomesh přichází i s dalšími způsoby ochrany majetku proti krádeži - uzamykatelná zavazadla a zipy, skryté přezky a mnoho dalších. Systémy ochrany lze kombinovat, dodávají se v různých velikostech podle objemu zavazadla. Stránka eXomesh


odd2-1nahoru

h3-effectH3 system
Stálý systém osvětlení H3 řadí švýcarské hodinky Swiss Timer mezi mimořádné a odlišné od jiných typů hodinek. Každé hodinky používají technologii využití plynu tritia a obsahují nepatrné mikroskopické kapsle naplněné tímto plynem, které vydávají trvalé nazelenalé světlo. Tento typ osvětlení je použit na ručičkách a na ukazateli hodin. Hodinky Swiss Timer nepotřebují žádný další externí zdroj světla a není potřeba žádné stisknutí tlačítka pro osvětlení číselníku. Hodinky Swiss Timer svítí stokrát jasněji než hodinky s jiným systémem osvětlení. GTLS (gaseous tritium light source) neboli plynný tritiový zdroj světla poskytne aktivní světlo na 24 hod/denně po dobu 10 let.


odd2-1nahoru

kremenvaric_optimus_stella

piezoelektricita
Piezoelektrický jev je vytvářen působením mechanické síly na přírodní minerály ze skupiny dielektrických materiálů, v jehož důsledku vzniká na povrchu kamene statický elektrický náboj. Tento efekt byl objeven již v roce 1880 známým francouzským fyzikem Pierrem Curie. Nejpoužívanějším přírodním piezoelektrickým materiálem je křemen, jinak je možné využít některé druhy keramickým materiálů nebo polymerů. Tento jev se dobře uplatňuje v zapalovačích, oscilátorech, senzorech tlaku, detektorech zvuku nebo např. generátorech ultrazvukového záření.


odd2-1nahoru

recco
Recco® System
Speciální pasivní záchranný lavinový systém založený na radarové technologii, který pomáhá při vyhledávání osob zasypaných pod lavinou. Skládá se z detektoru a reflektoru. Recco reflektor je velmi lehká a tenká destička pokrytá plastem, obvykla našitá na rukávu nebo nohavici. Díky zpětnému odrazu radarových vln vysílaných Recco detektorem umožňuje určit přesnou polohu hledaného. Je energeticky nezávislý, s neomezenou životností (nevztahuje se na silné mechanické poškození). Systém představuje ve svém oboru nejvyšší standard.


odd2-1nahoru

swc-2crispi-allover

S.W.C. - Single Wave Concept
V outdoorovém světě revoluční technologie používaná při výrobě obuvi. Svršek boty je tvořen vlnovitě tvarovaným kusem kůže, který přirozeně obepíná tvar nohy. Tato struktura umožňuje mnohem pohodlnější nazouvání a asymetrický tvar garantuje nejvyšší míru pohodlí.


odd2-1nahoru

vibramvibram_podesevnevada_crispi


Vibram®
Typické osmiúhelníkové žluté logo je od roku 1937 patentovanou obchodní značkou společnosti se sídlem v italském Albizzate, která se specializuje na výrobu pryžových podešví pro horolezectví, trekking a turistiku. Název vznikl z iniciál jména tvůrce Vitali Bramaniho. Základní vlastností podešví Vibram® je jejich odolnost proti otěru a přilnavost, které jsou funkční za nejrůznějších klimatických podmínek. Specifická pryžová směs, ze které je podešev vyrobena, se vyznačuje dlouhou životností, odolává prasknutí a zachovává si své vlastnosti na mokrém i suchém povrchu. Obuv s podešví Vibram® je stabilní, odolává skluzu a díky konstrukci podešve umožňuje přirozený pohyb při chůzi. Roční produkce podešví je cca 32 miliónů kusů, každý rok vzniká 50 nových modelů, které se odlišují svými vlastnostmi, jako je např. samočistící efekt, použití zón a micro podešví absorbujících nárazy, možnost upnutí maček a samozřejmě design. Stránka
Vibram


odd2-1nahoru

waterproofzipcrispi_topclimbing


Waterproof Zip
Zip použitý u horolezecké obuvi italské značky Crispi, který vyniká odolností proti působení vody. Je nepromokavý, zaručuje vynikající těsnost a zabraňuje pronikání vlhkosti dovnitř boty díky speciální povrchové úpravě. Nevyžaduje vnější ani vnitřní zakrytí.


odd2-1nahoru

ykk_logo ykkykk_jezdec
YKK®
Předchůdce světoznámého japonského výrobce zipů YKK®, společnost San-es Skohai zabývající se výrobou a prodejem upevňovacích součástí pro textilní galanterii, byla založena v Tokyu již v roce 1934. V průběhu let se stala uznávanou značkou produkující nejen vysoce kvalitní a funkční zipy s dlouhodobou trvanlivostí. Spolehlivost výrobků je garantována zejména díky přísné kontrole každého kroku výrobního procesu a rychlému zavádění dalších inovací. Důležitou roli pro dosažení požadované úrovně kvality hraje také použití různých testovacích metod a měření pevnosti zoubků zipu a jezdců, které je prováděno pravidelně u vzorků nashromážděných ze všech regionálních výrobních závodů. Mottem výrobce je dodávat tu nejvyšší kvalitu za nejnižší možnou cenu.


odd2-1nahoru

zip_inbergson_westedge

Zip In System
Systém propojení vnější bundy a podšívky, označených symbolem Zip In. Do zapínání bundy je možné vepnout pro tyto účely navrženou fleeceovou podšívku. Tento systém umožňuje efektivně se přizpůsobit měnícím se klimatickým podmínkám a zátěži během fyzické aktivity. Individuální sestava bundy a podšívky přináší pocit pohodlí během všech ročních období.
 

Popup alert